Autostopowe konkursy podróżnicze

Autostopowe konkursy podróżnicze

Autostop to już nie tylko metoda na tanie podróżowanie. Dla niektórych stał się on stylem życia. Miłośnicy chętnie udzielają się na różnych forach i grupach, chwaląc się swoimi podbojami i dzielą poradami. Przełom kwietnia i maja to ważny czas w ich życiu. Właśnie wtedy organizowane są przeróżne autostopowe konkursy podróżnicze. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Polskie autostopowe konkursy podróżnicze

W Polsce również organizowane są autostopowe konkursy podróżnicze. Oto kilka z nich.

Kortowskie Zawody Autostopowe/ Kortowski Rajd Autostopowy

Zawody organizowane są przez Akademicki Klub Turystyczny przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Start wyścigu mieści się w Olsztynie, natomiast meta we wcześniejszych latach na drugim końcu kraju. W tym roku zmieniła się nieco formuła i meta mieściła się również w Olsztynie, a zadaniem autostopowiczów było objechanie kraju. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest ukończenie 18 lat, nie trzeba posiadać statusu studenta. Zawodnicy startują w parach. Kortowski Rajd Autostopowy zdecydowanie wyróżnia się od innych konkursów tym, że jest rozgrywany w granicach Polski.

Auto Stop Race

Auto Stop Race to kolejny konkurs autostopowy organizowane przez studentów, a dokładniej Klub Podróżników BIT działający przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wyścig rusza z Wrocławia, meta natomiast mieści się w jednym z europejskich miast wybranym przez organizatorów. W wyścigu biorą udział dwuosobowe teamy. Minusem jest fakt, że uczestnicy muszą być w wieku 18 – 30 lat i co najmniej jedna osoba z pary musi mieć status studenta, co niestety zawęża grono potencjalnych uczestników. Organizatorzy nie zapewniają transportu powrotnego, jednak chyba nie jest to zbyt dużym minusem dla autostopowiczów.

Autostopowe konkursy podróżnicze - Auto Stop Race

Wyścig Autostopem (WAP)

Impreza organizowana przez addicted2fun. Start Poznań, meta, podobnie jak w przypadku Auto Stop Race miasto wybrane przez organizatorów. Udział w wyścigu bierze się w parach, a warunkiem uczestnictwa jest ukończone 18 lat. WAP wyróżnia organizacja atrakcji na mecie. Pole namiotowe dla uczestników, możliwość wynajęcia domków na miejscu, imprezy, grille, koncerty, gry i zabawy, tego wszystkiego można spodziewać się na mecie. Dodatkowo organizatorzy zapewniają transport powrotny dla uczestników, więc nie ma konieczności powrotu stopem.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe

Organizatorem jest Polski Klub Przygody. Wyścig rusza z Sopotu, meta, podobnie jak w innych wyścigach, wybierana jest co roku przez organizatorów. W wyścigu biorą udział dwuosobowe zespoły a warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat. Organizatorzy nie zapewniają transportu powrotnego. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to jeden z najstarszych tego typu konkurów w Polsce – w tym roku odbyła się 21. edycja wyścigu.

Red Bull Can You Make It

Nie tylko Polska ma swoje autostopowe konkursy podróżnicze. Jednym z najciekawszych międzynarodowych konkursów jest Red Bull Can You Make It. W zawodach biorą udział trzyosobowe drużyny, której uczestnicy ukończyli 18 lat i są studentami uczelni wyższej. Każda drużyna, aby wziąć udział musi najpierw nakręcić film, we którym ma przekonać innych, dlaczego to właśnie oni mają wziąć udział w wyścigu. Internauci głosują na swoich faworytów, a następnie organizatorzy wybierają uczestników spośród drużyn ze wszystkich krajów, które zebrały najwięcej głosów. Co czyni ten wyścig tak wyjątkowym? Na starcie (5 miast w Europie) uczestnikom zabrane są wszystkie pieniądze, karty i telefony a w zamian dostają 24 puszki Red Bulla oraz smartfona z planem taryfowym obejmującym nieograniczoną transmisję danych. Na czas wyścigu puszki Red Bulla stają się ich walutą, i za ich pomocą mają zdobywać wszystkie rzeczy potrzebne w podróży, takie jak jedzenie, nocleg czy transport. Oczywiście na trasie przygotowane są specjalne Checkpointy, na których można zdobyć więcej puszek rozwiązując różne zadania.

Autostopowe konkursy podróżnicze - Red Bull Can You Make It

Autostopowe konkursy podróżnicze to ciekawa alternatywa na spędzenie majówki. Nie trzeba być nawet doświadczonym autostopowiczem. W tych wyścigach biorą również nowicjusze, którzy kompletnie się nie znają na tym, mimo to nie mają problemów z dotarciem na metę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial