Co warto zwiedzić w Warszawie?

Co warto zwiedzić w Warszawie?

Odwiedziliśmy już Szczecin, Poznań, Wrocław i Kraków, teraz czas na Warszawę. Stolica ma wiele do zaoferowania dla turystów. Przedstawiamy, co warto zwiedzić w Warszawie.

Atrakcje turystyczne Warszawy

Masz w planach zwiedzanie Warszawy? Koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami miejsc do odwiedzenia.

Pałac Kultury i Nauki

Zwiedzanie Warszawy koniecznie rozpocznij od jej najsłynniejszego budynku. W wieżowcu mieści się między innymi Muzeum Techniki, gdzie można zobaczyć stare motocykle, odbiorniki radiowe i inne różne zabytkowe sprzęty. W Pałacu Kultury i Nauki mieści się także teatr 6. piętro, którego dyrektorem jest Michał Żebrowski. Z wieżowca roztacza się piękny widok na okolicę, dlatego warto wybrać się na taras widokowy w ładną pogodę.

co warto zwiedzić w warszawie - pałac kultury i nauki w warszawie

Muzeum Powstania Warszawskiego

Nowoczesne muzeum otwarte w 60. rocznicę Powstania Warszawskiego. Mieści się zaadaptowanym zabytkowym budynku XIX-wiecznym budynku Elektrowni Tramwajów Miejskich. Muzeum jest hołdem dla wszystkich walczących w obronie stolicy i całej Polski. Przedstawia ono przede wszystkim walkę i codzienność powstania na tle okupacji niemieckiej. Znaleźć w nim można także replikę bombowca Liberator B-24J, czy posłuchać relacji powstańców.

co warto zwiedzić w warszawie - muzeum powstania warszawskiego

Centrum Nauki Kopernik

Znajdujące się nad Wisłą słynne Centrum Nauki Kopernik do raj dla małych i dużych pasjonatów nauki. Jest to interaktywne muzeum popularnonaukowe, które popularyzuję naukę poprzez doświadczenie. Podzielone jest na kilka sal tematycznych, gdzie znajdziemy zarówno wystawy stałe i czasowe. Zwiedzający mogą dowiedzieć się jak powstaje tornado, jak działa ludzie ciało i psychika, dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, zagrać na laserowej harfie, czy usiąść na latającym dywanie.

co warto zwiedzić w warszawie - centrum nauki kopernik

Łazienki Królewskie

Piękny klasycystyczny zespół pałacyków położonych w parku, który założył król Stanisław Poniatowski w XVIII wieku. W jednym z nich – Pałac na wyspie – odbywały się słynne obiady czwartkowe organizowane przez króla. Poza spacerem Łazienki mają wiele do zaoferowania w sezonie. Można bezpłatnie posłuchać koncertów chopinowskich, poćwiczyć jogę, czy zwiedzić wystawę prezentowaną na ogrodzeniu parku wzdłuż Alei Ujazdowskich.

co warto zwiedzić w warszawie - łazienki królewskie

Stare miasto

Spacer po warszawskim Starym mieście warto zacząć pod Kolumną Zygmunta na Pałacu  Zamkowym, nieopodal którego stoi Zamek Królewski. Odbudowano go w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, po tym jak Niemcy go zrujnowali. W środku mieści się muzeum. W obrębie starówki mieści się rynek wraz z pomnikiem Syrenki Warszawskiej, barbakan i Katedrę św. Jana. Warto również przejść się Krakowskim Przedmieściem, najbardziej reprezentacyjną ulicą Warszawy, przy której znajduje się Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski.

co warto zwiedzić w warszawie - stare miasto w warszawie

Wilanów

Zespół parkowo-pałacowy założony przez Jana III Sobieskiego. Znajduje się on około 6 kilometrów od centrum Warszawy. Koniecznie należy zwiedzić barokowy pałac oraz park prezentujący zarówno styl francuski i angielski. Wśród drzew, krzewów i innej roślinności dostrzec można liczne ciekawe XIX-wieczne budowle (np. zameczek, oranżeria, altana).

co warto zwiedzić w warszawie - wilanów

Fotoplastikon warszawski

Jest to jedna z najlepiej ukrywanych warszawskich atrakcji. Fotoplastikon znajduje się w bramie Kamienicy Hoserów przy ulicy Aleje Jerozolimskie. Wieloboczne drewniane urządzenie umożliwia oglądanie serii stereoskopowych fotografii przez specjalne lunety, siadając przy nich na stołku. Znaleźć możemy także różne stare fotografie, również prezentujące dawną Warszawę.

co warto zwiedzić w warszawie - fotoplastikon warszawski

Jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc, które warto zwiedzić w Warszawie. Jakie są wasze ulubione?

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial