Wszystko o torbach podróżnych

Wszystko o torbach podróżnych

Początek każdego nowego roku to dla większości z nas czas planowania. Naładowani jesteśmy pozytywną energią i zmotywowani swoimi noworocznymi postanowieniami. Poszukujemy najlepszych ofert na powoli zbliżające się wakacji. Gdy już znajdziemy taką ofertę często zapominamy o jednej z ważniejszych rzeczy. W końcu pakowanie na wyjazd to wcale nie taka prosta sprawa. Możliwości są trzy – walizka, plecak turystyczny lub torba. Dziś zastanowimy się czy warto pakować się w torbę na wyjazd.

W co najlepiej się spakować?

Po walizki sięgamy najczęściej, gdy zależy nam aby nasze rzeczy były dobrze zabezpieczone, ubrania się nie pogniotły i wiemy, że będziemy mogli nią swobodnie manewrować. Idealnie sprawdzają się w podróży samolotem bądź pociągiem. Na plecaki turystyczne natomiast decydują się głównie podróżnicy, którzy sporą część trasy muszą pokonać pieszo, niosąc swój własny bagaż. Torby są mniej sztywne od walizek, dzięki czemu są bardziej pakowne. Torby są też lżejsze od walizek, dlatego o wiele łatwiej będzie je przenosić z miejsca na miejsce. Decydując się na podróż samochodem bądź autokarem wygodniej będzie upchać do bagażnika torbę niż walizkę.

Na co zwrócić uwagę wybierając torbę podróżną?

Kiedy uznamy już, że warto pakować się w torbę trzeba jakąś wybrać. Zanim zaczniemy pakowanie torby trzeba najpierw dobrać odpowiednią do naszych potrzeb. Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę wybierając torbę podróżną.

Materiał

Najważniejszym kryterium przy doborze materiału jest przewożona zawartość. Kiedy będziemy przewozić ubrania, nie musi to być zbyt sztywny i gruby materiał. Pozwoli to nam zarówno wpakować więcej rzeczy jak i łatwiej upchnąć w bagażniku. Warto również zwrócić uwagę, aby materiał był nieprzemakalny.

Czy warto pakować się w torbę - materiał torby podróżnej

Wielkość

Podobnie jak przy doborze walizki, decydując się na torbę rozmiar dobieramy do swoich potrzeb. Przecież nie warto targać ze sobą wielkiej torby na weekendowy wyjazd. Decydując się na podróż samolotem z torbą należy sprawdzić na stronie przewoźnika jakie wymiary są dopuszczalne.

Czy warto pakować się w torbę - wielkość

Kieszenie

Warto zwrócić uwagę czy torba wyposażona jest w dodatkowe kieszenie boczne. Czasem potrzeba wrzucić kilka drobiazgów do mniejszej kieszeni. Naszą uwagę powinien przykuć również zamek w który wyposażone są te kieszenie. Metalowe zamki są mniej podatne na uszkodzenia, dzięki czemu nie musimy martwić się zaciętym zamkiem.

Czy warto pakować się w torbę - kieszenie

Kółka i uchwyt

Warto pakować się w torbę wyposażoną w kółka i uchwyt. Niestety nie każda torba jest w nie wyposażona. Zwiększa to wagę torby, jednak ułatwia poruszanie się z torbą po mieście. Kiedy wolisz torbę w nieco większym rozmiarze jest to idealne połączenie dla Ciebie.

Czy warto pakować się w torbę - kółka i uchwyty

Jak pakować torbę?

Pakowanie torby dobrze zacząć od przygotowania listy rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. Zacznij od największych rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Zamiast składać ubrania warto je zrolować, dzięki temu zajmą mniej miejsca w torbie i nie pogniotą się. Paski natomiast rozciągnij wzdłuż ścianek torby, zajmą wtedy mniej miejsca. Zastanów się nad wykorzystaniem toreb próżniowych, dzięki temu nie tylko oszczędzisz miejsce ale również zapobiegniesz rozlaniu kosmetyków. Gdy nie masz toreb próżniowych płynne kosmetyki możesz zabezpieczyć folią spożywczą pod nakrętką. Czepki ochronne sprawdzą się w przewożeniu lekkich butów, dzięki czemu nie brudzą ubrań i są w bezpiecznej pozycji. Wykorzystaj każdy kawałek wolnej przestrzeni np. pakując skarpetki do butów.

Czy warto pakować się w torbę - rolowanie ubrań aby zajęły mniej miejsca w torbie

Sposoby na pakowanie

Sposobów na pakowanie jest kilka. Najważniejsze jest aby wybrać ten, który będzie dopasowany do naszych potrzeb.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial