Jak wybrać odpowiedni nocleg

Jak wybrać odpowiedni nocleg

Podstawowymi pytaniami jakie stawiamy sobie przed wyruszeniem w podróż dotyczą zakwaterowania. Oczywiście musi być tanio. Dobrze jeśli będzie to nocleg na poziomie, takie aby można było się pochwalić fotografiami „pałaców” w jakich to się mieszkało. Kolejne wymagania dotyczące noclegu? Blisko do centrum. W zasadzie najlepiej w samym sercu miasta. Jeszcze na koniec najlepiej przypomnieć by na pewno było po najniższej cenie rynkowej!

Nocleg, którego wszyscy oczekujemy…

Powyższy opis przedstawia wymagania każdego z nas. Wszyscy chcemy by było tanio i dobrze. Lepsze wcale nie jest wrogiem gorszego. Ciągle szukamy i szukamy. Zaklepujemy i zapewniamy, że oddzwonimy za 5 minut i potwierdzimy. Później zapominamy i nigdy więcej nie wykręcamy danego numeru telefonu. Co zrobić aby uniknąć powtarzającej się rutyny podczas planowania wyjazdów.

Recepcja
Recepcja

Psychologia wyboru i podstawowe narzędzie

Przede wszystkim należy mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo środków na to, aby zamieszkać w gwiazdkowych hotelach, to po prostu należy to sobie odpuścić. To jest droga donikąd. Skoro nie mamy pieniędzy to ich nie mamy. Konie kropka. Osoby, które do tej pory nie nauczyły się jeszcze korzystać z narzędzia filtrowania, najwyższy czas, aby to zmieniły! Dzięki temu można wyznaczyć swoje „granicę”. Od jakiej ceny do jakiej ceny preferujemy. Można również uwzględnić to, czego oczekujemy m.in. po wyposażeniu w pokoju. Jeśli po uzupełnieniu filtra pojawia się informacja „brak ofert” to znaczy, że odbiegamy nieco od rzeczywistości i za bardzo ponosi nas wyobraźnia. Trzeba być świadomym tego, że za cenę typową dla noclegów a’la hostel nie znajdzie się oferty hotelu pięciogwiazdkowego. Niestety tak się nie da. Nie jest to kwestia gorliwego szukania. Ponoć „z pustego nawet Salomon nie naleje”.

Nocleg
Nocleg

Co poradzić?

Główna rada rodząca się z powyższych akapitów jest prosta. Należy wybierać racjonalnie. Zgodnie ze swoimi możliwościami finansowymi. Inaczej się nie uda i skończymy z najgorszymi ofertami, które kosztują krocie, nie oferują nic poza łóżkiem i zlewem, a na domiar złego są oddalone kawał drogi od centrum.

Hotel marzeń
Hotel marzeń


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial