Microsoft OneNote, Google Keep i Evernote w planowaniu podróży

Microsoft OneNote, Google Keep i Evernote w planowaniu podróży

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele aplikacji oraz programów komputerowych zupełnie za darmo. W znaczący sposób usprawniają one proces planowania podróży, pomagają zorganizować wszystkie potrzebne materiały w jednym miejscu. Co więcej to, co jest nam potrzebne mamy zawsze przy sobie. Dlatego nie ma potrzeby by zamartwiać się, czy na pewno zabraliśmy wszystkie potrzebne mapy lub inne przydatne rzeczy. Wszystko mamy pod ręką, jeśli mamy Internet i smartfon lub laptop ze sobą – a z tym w dzisiejszych czasach raczej nie problem.

Microsoft OneNote

Składowa pakietu Office dzięki, czemu mamy zapewnioną synchronizację z pozostałymi produktami firmy Microsoft. Mamy tutaj oczywiście na myśli programy/aplikacje Word, Excel, PowerPoint oraz OutLook i innych. Na chwilę obecną oferuje najwięcej możliwości sporządzania notatek spośród wszystkich innych. Istnieje darmowa aplikacja no komputery, której można używać również bez dostępu do Internetu. Co więcej jest oczywiście dostępna także aplikacja na smartfony. Jesli ktoś lubi pracować przez przeglądarkę internetową Microsoft OneNote funkcjonuje pod postacią strony internetowej.

Microsoft OneNote
Pixaline / Pixabay

Google Keep

To rozwiązanie nieco uboższe od Microsoft OneNote. Możemy z niego korzystać jedynie za pośrednictwem przeglądarki internetowej oraz aplikacji na smartfony. Usługa nie daje aż tak dużej swobody działania, jak poprzednia. Co prawda można rysować, jednak nie można zaznaczać na mapie, czyli na wgranych już wcześniej plikach multimedialnych. Google Keep jest stworzone do bardzo prostych czynności takich, jak tworzenie listy „Do zrobienia”.

Znalezione obrazy dla zapytania google keep
Evernote

Z oferty można korzystać poprzez przeglądarkę internetową oraz aplikacje na smartfony. Evernote daje zdecydowanie więcej możliwości, co Google Keep, ale jednak nie przegania Microsoft OneNote. W prawdzie funkcje są bardzo podobne i zbliżone, jednak nadal nie jest to więcej od Microsoft OneNote.

Evernote
AJEL / Pixabay

Dlaczego powyższe programy/aplikacje są takie przydatne. Jak wspomniano wcześniej wszystko mamy pod ręką, potrzebujemy jedynie dostępu do Internetu oraz sprzętu pod postacią smartfona lub laptopa. Za ich pośrednictwem możemy wrzucać mapy, które znajdziemy w sieci lub fotografować te, które mamy na papierze. Na ekranie można rysować i zaznaczać obiekty. Kolejną ciekawą opcją jest dodawanie materiałów, które również mogą być tam opracowywane.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial