Nietypowe miejsca we Włoszech

Nietypowe miejsca we Włoszech

Włochy to kraj, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych w Europie. Przede wszystkim ze względu na swoje urokliwe krajobrazy oraz lekkie i radosne podejście do życia. Jadąc do państwa, które na mapie przypomina elegancki but, na pewno można być pewnym relaksu. Podobnie jak w Hiszpanii jest to kraj, gdzie ludzie nie przejmują się błahostkami tak, jak Polacy – wiecznie zmartwieni. Propozycja wycieczki do Włoch jest szczególnie wskazana zarazem dla romantycznych jak i rozrywkowych duszy. Spełnienie na urlopie znajdą przede wszystkim artyści, którzy wracając ze spaceru mogą cieszyć się wielością inspiracji.

Powrót do dzieciństwa z Jasiem i Małgosią

W Perugii znajduje się hotel dla miłośników czekolady. Piętra mają ciekawe nazwy np. Piano al Latte, Piano Gianduia, Piano Fondente. W menu widnieją kakaowe pozycje zaczynając na przystawce i kończąc na licznych deserach. Przy hotelu istnieje tzw. „chocostore”. W tym miejscu można nabyć produkty z czekolady z całego świata, książki, kosmetyki  oraz różnorodne czekoladowe gadżety.

nietypowe miejsca we Włoszech - hotel dla miłośników czekolady

Kraina czarów

Zabierając dzieci do Włoch należy na pewno uwzględnić wizytę w Gardaland – słynny park rozrywki nad jeziorem Garda. Zabawa nie kończy się na samej wizycie w parku, ponieważ po odwiedzinach można przenocować w fantastycznej krainie Hotelu Parchi del Garda w Weronie. Przykładowo w pokoju La Grotta di Aki – nocleg na łożu w grocie rozmawiając z duchem jeziora oraz innymi fantastycznymi postaciami. Pokój Natura Viva zachęca do siebie łożem położonym na drzewie na tle krajobrazów safari z otoczką odgłosów dzikich zwierząt. Ostatnim godnym uwagi jest Giardino Sigurta. Tym razem nocleg można spędzić pośród kwiatów i bajkowych drzew.

nietypowe miejsca we Włoszech - Gardaland

Pałac tysiąca i jednej nocy

Palermo jest obowiązkowym punktem na mapie podróżników, których interesują królewskie realia życia. Znajduję się tam wiele bajkowych komnat oraz bogatych dekoracji. Komnaty te mają różne kolory. Bardzo luksusowym miejscem jest Suite del Tango oraz Suite del Sultano. Relaks zostanie umilony w tych miejscach przez atrakcje takie, jak: wanna jacuzzi, masaż shitatsu, łaźnię turecką, kwiaty, szatynowa pościel oraz suszone owoce. Innym ciekawym miejscem jest Galeone dei Corsari.

nietypowe miejsca we Włoszech - palermo

Akademie Sztuk Pięknych

Hotel Atelier sul Mare to Muzem Sztuki Nowoczesnej, czyli Art Hotel w Mesynie, który w swojej ofercie posiada pokoje o ciekawych nazwach np. La bocca della verita (dominują tam rzeźbione meble z czerwonej sosny), II nido (biały wystrój z miłosnym gniazdkiem), Mistero per la luna (atmosfera idealna do medytacji  w celu pooszukiwania energii orientalnej).

nietypowe miejsca we Włoszech - Hotel Atelier sul Mare

Miejsca we Włoszech są bardzo ciekawe, a te zaprezentowane powyżej to tylko zajawki innych możliwych atrakcji. Zachęcamy do poszukiwań na własną rękę!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial